Od piątku w Dębicy można składać wnioski do programu Rodzina 500 +

Mops_500

Od piątku, 1 kwietnia 2016 r. w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy przy ul. Ratuszowej 6 można składać wnioski na świadczenia wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500 +”. Wnioski można składać od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30. Dodatkowo w najbliższą sobotę 2 kwietnia wnioski będą przyjmowane od g. 8.00 – 13.00.

Pogram „Rodzina 500+”  to forma pomocy  finansowej ze strony państwa dla rodzin wychowujących dzieci.  Celem programu jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa ekonomicznego, a także realne wsparcie w wychowaniu dzieci.   Dla mieszkańców Dębicy realizatorem Programu „Rodzina 500+” jest  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Według wstępnych szacunków w mieście Dębica programem „Rodzina 500 +” objętych zostanie blisko 6 tysięcy dzieci (około 3 tysięcy rodzin).

„Obsługą zadania będą zajmować się  wszyscy pracownicy MOPS a w szczególności  pracownicy Działu Świadczeń Rodzinnych.  Do obsługi zadania zostanie zatrudnionych w MOPS dwóch nowych pracowników. Ponadto do pomocy przy realizacji zadania  zaangażowano 3 stażystów z Powiatowego Urzędu Pracy” – mówi Małgorzata Kędzior, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy.
Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w formie papierowej można było odbierać w Miejskim Ośrodku Pomocy Spoólecznej od 14 marca 2016 r. lub  pobierać ze strony: http://www.mops-debica.pl
Wnioski o świadczenie wychowawcze, czyli 500+ można będzie składać od 1 kwietnia 2016r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Dębicy w Dziale Świadczeń Rodzinnych ul. Ratuszowa 6 lub  wysłać pocztą (najlepiej listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru) na adres: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy ul. Akademicka 12, 39-200 Dębica, z dopiskiem „wniosek 500+”
Wniosek on-line o świadczenie wychowawcze będzie można złożyć również  za pomocą: bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS), Portalu Emp@tia (empatia.mrpips.gov.pl), ePUAP
Od 1 do 15 kwietnia zostaną wydłużone godziny pracy Ośrodka i w tych dniach placówka będzie czynna w dni robocze  w godz. od 7.30 do 18.00
„Aby wyjść naprzeciw wnioskodawcom Dział Świadczeń Rodzinnych w MOPS będzie pracował w sobotę 2 kwietnia w godz. od 8.00 – 13.00.  Ponadto jeżeli będzie taka potrzeba będziemy pełnić dyżur w sobotę 9 kwietnia 2016r. Wszelkie informacje na ten temat będą umieszczane na stronach internetowych MOPS i Urzędu Miasta Dębica” – dodaje Małgorzata Kędzior.

Dodatkowo uruchomiona została infolinia  za pośrednictwem której pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie udzielają informacji z zakresu ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci  500 + pod numerem  telefonu 800 100 990. Ponadto  uruchomiona jest również infolinia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pod numerem telefonu 22 529 06 68.

Więcej szczegółów dotyczących świadczenia znajduje się także na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dębicy:  ZOBACZ

źródło: UM Dębica