„Noworoczne Kolędowanie” w Nagawczynie 2020

reklama

Ponad 150 osób z Nagawczyny, Zawady, Stasiówki oraz Podgrodzia spotkało się w Domu Kultury w Nagawczynie na wspólnym "Noworocznym Kolędowaniu", które już po raz czwarty organizowane jest przez społeczność Sołectwa Nagawczyny.
Uroczystości poprzedziła Msza Św. w kościele pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Nagawczynie w intencji Seniorów celebrowana przez Księdza Pawła Nowaka, po której wszyscy goście udali się do miejscowego Domu Kultury. W serdecznej, przyjacielskiej atmosferze goście przy akompaniamencie Pana Ryszarda Mirowskiego i Pani Małgorzaty Pikul Burdzy kultywowali piękną tradycję wspólnego kolędowania. 
Jak co roku o repertuar i jakość wokalną wspólnego śpiewu zadbał Proboszcz Ksiądz Prałat Mieczysław Jakubczyk, który dla wszystkich kolędników przygotował  śpiewniki. W tym dniu nie zabrakło tradycyjnych kolęd i pastorałek tak bliskich naszym sercom, które rozbrzmiały nad Nagawczyną
W trakcie spotkania znalazł się również czas na wspólny posiłek, rozmowy, wspomnienia oraz nowe znajomości.
Organizatorami wydarzenia była Sołtys, Radna Gminy Dębica Agata Wiater, Klub Seniora w Nagawczynie, OSP w Nagawczynie, Parafia pod wezwaniem Dobrego Pasterza w Nagawczynie
Serdeczne podziękowania dla Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza, Radnego Gminy Dębica Dariusza Dobrowolskiego, Klubów Seniora z Zawady, Stasiówki i Podgrodzia oraz wszystkich mieszkańców Nagawczyny za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/noworoczne-koledowanie-w-nagawczynie-2020-1359.html