Nowe ograniczenia! Konferencja premiera i ministra zdrowia

reklama

Obowiązkowe maseczki, przełożone matury i zamknięte granice. O kolejnych restrykcjach w związku z epidemią koronawirusa podczas konferencji poinformowali premier Mateusz Morawiecki, minister zdrowia, Łukasz Szumowski i minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Premier, Mateusz Morawiecki zaapelował, by w najbliższym czasie Świąt Wielkanocnych pozostać w wąskim gronie rodzinnym, nie wyjeżdżać do bliskich. Poinformował, że zbliża się etap decydującej walki z koronawirusem. Podsumował i pochwalił dotychczasową mobilizację społeczeństwa. Szef Rady Ministrów zapowiedział, że po świętach przedstawiony zostanie „plan powrotu do nowej rzeczywistości gospodarczej”.

  • Przesunięte zostaną egzaminy maturalne i egzaminy 8-klasistów. Komunikaty o nowych terminach będą podane z 3 tyg. wyprzedzeniem, nie wcześniej niż w czerwcu, prawdopodobnie w jego drugiej połowie.
  • Na kolejne 2 tyg. pozostaną zamknięte szkoły i przedszkola. W związku z tym przedłużone zostaną zasiłki opiekuńcze wypłacane rodzicom, którzy musieli pozostać z pociechami w domu.
  • Do 3 maja zamknięte będą granice i utrzymane będą zasady, które obowiązują nas od 1 kwietnia.
  • Od 16 kwietnia obowiązywać będzie nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej

Zobacz również: Maseczki obowiązkowe – Od czwartku 16 kwietnia musisz zakryć usta i nos