Nowa lokalizacja i nowe specjalistyczne sprzęty Oddziału Okulistycznego w dębickim szpitalu

reklama

Nowa lokalizacja Oddziału Okulistycznego w dębickim szpitalu. W wyremontowanym obiekcie mieszczącym się w parku przy Zespole Opieki Zdrowotnej znalazły się najwyższej klasy, specjalistyczne sprzęty medyczne. Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek zaznaczył, że będą kolejne.

W oficjalnym otwarciu nowej lokalizacji oddziału okulistycznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy wzięła udział Józefa Szczurek-Żelazko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Wiceminister Zdrowia poinformowała o możliwości pozyskania dodatkowych funduszy dla szpitali.

Nowy oddział Okulistyczny to nowa jakość leczenia oczu, umożliwiająca przeprowadzanie skomplikowanych zabiegów dzięki wykorzystaniu najwyższej klasy sprzętu operacyjnego. Po wizycie w dębickim ZOZ-ie minister Józefa Szczurek-Żelazko, na zaproszenie władz powiatu i gminy Dębica udała się do nowoczesnego ośrodka leczniczego Latoszyn-Zdrój. Głównym tematem spotkania były starania o przyznanie sołectwom Latoszyn i Podgrodzie statusu terenu uzdrowiskowego.

Zobacz też: Czy sołectwa Latoszyn i Podgrodzie otrzymają status terenu uzdrowiskowego?