Nie ma zagrożenia barszczem Sosnowskiego w Dębicy

reklama
Img_1603

Przez dwa dni, 2 i 3 lipca patrole Straży Miejskiej w Dębicy na polecenie burmistrza Mariusza Szewczyka sprawdzały czy na terenie Dębicy nie występuje zagrożenie związane z barszczem Sosnowskiego.

„Zleciłem Straży Miejskiej  prewencyjne sprawdzenie czy na terenie Dębicy, zwłaszcza  na terenach znajdujących się w sąsiedztwie Wisłoki oraz terenach podmokłych nie występuje barszcz Sosnowskiego. Dotychczas nie mieliśmy żadnych zgłoszeń od mieszkańców  o występowaniu w Dębicy tej niebezpiecznej rośliny, ale  gdyby ktokolwiek zobaczył w jakimś miejscu w Dębicy tę roślinę prosimy o zgłoszenie tego do Urzędu Miejskiego w Dębicy”  – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

W ramach prewencyjnego sprawdzenia patrolowane były przez Straż Miejską tereny wzdłuż Wisłoki, tereny zalewowe, tereny obok potoków. Patrole sprawdziły  m.in. tereny w sąsiedztwie Wodociągów Dębickich, przy ul. Kosynierów Racławickich, Starzyńskiego, Gajowej, W. Macha, Sandomierskiej, Łąkowej. Sprawdzony został także park przy szpitalu,  teren w pobliżu kolejki wąskotorowej przy cegielni, teren za Carrefourem oraz za C.H. Raj. Nigdzie nie stwierdzono występowania barszczu Sosnowskiego.

 

źródło: UM Dębica