Nasza Gmina na Zgrupowaniu Kadry Narodowej w Krotoszycach i na Igrzyskach w Birmingham w Stanach Zjednoczonych

Promocja Gminy Dębica odbyła się w Krotoszycach, gdzie podczas Zgrupowania Kadry Narodowej Sumo, nasza zawodniczka prowadziła akcję promocyjną Gminy Dębica przygotowując się do Igrzysk w USA.

Zakończyła tym samym ostatni etap przygotowań do The World Games – Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, do których kwalifikację wywalczyła zdobywając punkty podczas Pucharów Europy oraz Mistrzostw Europy przez ostatnie 5 lat. Na swoim koncie ma m.in. tytuł Mistrzyni Europy wywalczony w 2021 r. w Kazaniu w Rosji, brązowy medal w ubiegłych The World Games, które odbyły się w 2017 r. we Wrocławiu.

Kibicujemy Madzi Macios w jej zmaganiach o medal i zachęcamy do obejrzenia transmisji z The World Games – Igrzysk Sportów Nieolimpijskich, która odbędzie się na przełomie 8/9 lipca w godzinach nocnych w Polsat Sport oraz Polsat Sport fight.  

 

Transmisja Sumo odbędzie się na kanałach:

– Polsat Sport- godz.23.00-02.45; 02.45- 03.40 (finały)

– Canal+ Sport5- 23.00-23.40

– Polsat Sport Fight- godz. 02.45-03.15

 

Ciekawostka – komentatorem tego wydarzenia, który został wytypowany z ramienia Polskiego Związku Sumo, będzie Jakub Nowakowski – zawodnik klubu „LUKS Lubzina”, w którym szkoli się nasza zawodniczka.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/nasza-gmina-na-zgrupowaniu-kadry-narodowej-w-krotoszycach-i-na-igrzyskach-w-birmingham-w-stanach-zjednoczonych-2763.html