Najpiękniejsze wojenne melodie na Powiatowym Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Polski my naród….”

„Białe róże”, „Orzeł Biały”, „Zośka” czy „Dziewczyna z granatem”. Na Powiatowym Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Polski my naród….” można było usłyszeć najpiękniejsze wojenne melodie. Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pustkowie-Osiedlu już po raz IV zaprosił do wspólnego śpiewania.

Zaprezentowania utworów o tematyce związanej z II Wojną Światową podjęli się uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych – zarówno soliści, jak i zespoły wokalne. Taka postawa młodzieży jest godna naśladowania. Jeden z celów konkursu to wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia.

Temat tegorocznego Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej to „Była, jest i będzie …” 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Do wspólnego śpiewania zaprosili: Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pustkowie-Osiedlu, Starostwo Powiatowe w Dębicy, a także Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu. Patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Dębickiego.