Najpiękniejsze szopki z całego Powiatu dębickiego docenione już po raz dziesiąty

reklama

W tym roku już po raz dziesiąty odbył się Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W trakcie uroczystego podsumowania w Galerii Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy zaprezentowane zostały prace wyłonione w ramach etapu gminnego. Wyobraźnia wykonawców nie znała granic – na wystawie można podziwiać szopki: z drewna, masy solnej, papieru, a nawet z makaronu i kostek cukru.

Rywalizacja konkursowa odbywała się w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, osoby niepełnosprawne oraz szopka rodzinna. Przyznane zostały również wyróżnienia oraz nagroda kierownika Galerii Sztuki.

Praca wykonana przez Barbarę Biały i Michała Brząkałę została wyróżniona w szczególny sposób. Jej fotografia znalazła się bowiem na plakacie Galowego Koncertu Kolęd i Pastorałek, który już niebawem odbędzie sie w dębickim Domu Kultury MORS.

Organizowany już od dekady konkurs ma na celu kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, a także zainteresowanie wykonywaniem szopek. Jak podkreślają organizatorzy dziesiąta edycja nie jest ostatnią i również za rok mieszkańcy powiatu dębickiego będą mieli szansę wziąć udział w tej niezwykłej świątecznej rywalizacji.