Nagrody Szymona Marycjusza przyznano czterem uczniom

Nagrody Marycjusza

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Jagiełły w Pilźnie w dniu zakończenia roku szkolnego 2021/2022 tradycyjnie wręczyła wybitnym uczniom najwyższe wyróżnienie – Nagrodę Szymona Marycjusza przyznawaną przez dyrektora szkoły.

Spośród uczniów klas I-III nagrodę tę, w kategorii „Artysta”, otrzymała Blanka Żybura z klasy II c.  Blanka jest utalentowaną tancerką, która na swoim koncie ma wiele sukcesów, nagród i wyróżnień, m. in. I miejsce w Mistrzostwach Polski WADF 2022, I miejsce w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Tanecznym Ballo – Żory 2022 „My tańczymy” oraz III miejsce w V Międzynarodowym Konkursie Tańca „Taneczne Talenty 2022 ” . Po otrzymaniu nagrody i wielkich braw Blanka zachwyciła wszystkich prezentacją swoich tanecznych umiejętności.

Nagrody Marycjusza w kategorii „Omnibus”, dla uczniów z klas IV-VIII przyznano trzem uczniom, którzy w minionym roku szkolnym wyróżnili się wspaniałymi osiągnięciami w nauce. Byli to:

Dominik Dereń z klasy 8 c – zdobywca tytułu laureata konkursu kuratoryjnego z matematyki i fizyki, a także za finalista  XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów
Michał Bartuzi z klasy 8 c -  finalista konkursu kuratoryjnego z matematyki i fizyki oraz zajęcie 11. miejsca w ogólnopolskich Mistrzostwach Szachów Drużynowych
Wojciech Bąk z klasy 5 b –  laureat I miejsca w województwie podkarpackim w IX Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

Zdjęcia

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/node/726