Nagroda European Science Fiction Society dla Radka Raka za „Baśń o wężowym sercu”!

Nagroda European Science Fiction Society dla Radka Raka! „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” zwyciężyła w prestiżowym plebiscycie Europejskiego Stowarzyszenia Science Fiction. Międzynarodowa organizacja zrzeszająca twórców i fanów science fiction wyróżniła polską powieść fantastyczną z 2019 roku w kategorii Best Written Work of Fiction. Nagrody przyznawane są corocznie na Euroconie.

„Cieszy mnie silna reprezentacja Europy Wschodniej wśród nagrodzonych. I serdeczne gratulacje dla Sergey Legeza, który otrzymał nagrodę dla najlepszego tłumacza, a który kiedyś przekładał również moje opowiadanie (takie długie, że będące prawie powieścią) „Powołanie Iwana Mrowli”” – pisze Radek Rak w mediach społecznościowych.

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” zostanie zekranizowana! Tego zadania podjął się Michał Gazda, reżyser kultowego serialu HBO Polska „Wataha” oraz „Belle Epoque”. Z pewnością wszyscy dębiczanie i nie tylko nie mogą doczekać się filmu na podstawie książki Radka Raka.

 

Czytaj więcej: „Baśń o wężowym sercu” napisana przez dębiczanina Radka Raka trafi na ekran https://debica.tv/basn-o-wezowym-sercu-napisana-przez-debiczanina-radka-raka-trafi-na-ekran_/