Na wakacjach czasu nie marnowali tylko zdobywali nowe umiejętności

Chociaż wakacje na ogół kojarzą się z podróżowaniem i odpoczynkiem, to jest to także znakomity czas na zdobycie nowych umiejętności. Uczniowie ze Szkoły Usług Hotelarskich, Sztuki Gotowania i Innych Zawodów wzięli udział w letnich praktykach. Młodzież fachu uczyła się w trzech dębickich lokalach. Do ich obowiązków należała pomoc w obsłudze gości i przygotowaniu posiłków.

Praktyki uczniów ze szkoły prowadzonej przez Fundacja Educare et Servire trwały dwa miesiące. Młodzi bardzo szybko odnaleźli się w nowej roli i zyskali uznanie w oczach bardziej doświadczonych pracowników.

Praktykanci do wakacyjnej pracy zostali przygotowani nie tylko w trakcie lekcji w szkole, ale również podczas zajęć w ramach projektu „Moje Nowe Kwalifikacje”.

Obecnie trwa nabór do drugiej edycji projektu „Moje Nowe Kwalifikacje”. Bezpłatny kurs obejmuje warsztaty dla kucharzy, kelnerów oraz fryzjerów. Mogą wziąć w nim udział mieszkańcy województwa podkarpackiego, którzy ukończyli 15 lat i posiadają niskie kwalifikacje. Zajęcia ruszają w październiku. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji Educare et Servire.