Muzycznie powitamy lato – Serwis informacyjny Miasta Dębica

17 czerwca 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Już za dwa tygodnie na stadionie miejskim przy ul. Akademickiej w Dębicy odbędzie się koncert inaugurujący wakacyjny sezon kulturalny. Na dębickiej scenie wystąpią m.in. Loka i Baciary.

Miasto Dębica i Miejski Ośrodek Kultury zapraszają na kulturalne powitanie lata. W programie wakacyjnego koncertu ,,Granie na powitanie lata” znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, dyskoteka z DJ-em oraz występy znanych artystów. Loka zagra dla dębickiej publiczności o godzinie 19:00. Zespół został założony w 2012 roku przez producenta muzycznego Kamila Mikułę i wokalistę Grzegorza Porowskiego. „Prawdziwe powietrze” – pierwszy singiel grupy i dotychczas największy hit emitowany był na najwyższych rotacjach stacji radiowych i telewizyjnych.

Z kolei zespół Baciary swój koncert rozpocznie o godzinie 20:30. Grupa powstała w 2002 roku na Podhalu. Założona została przez Andrzeja i Janusza Body. Natychmiast zyskała sławę, dzięki swojemu nowoczesnemu podejściu do grania, czasami już zapomnianych, melodii śpiewanych dawno temu przez naszych dziadków czy rodziców. Skład zespołu zmieniał się na przestrzeni lat. Do najbardziej znanych i lubianych utworów należą: „Żyje się raz”, „Oczy zielone”, „Nic do stracenia”, „Jak się bawią ludzie”.

Organizatorami wydarzenia jest Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.
Sponsorami wydarzenia są: Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Dębicy, Wodociągi Dębickie, Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy, Zakład Usług Miejskich w Dębicy, Administracja Domów Mieszkalnych w Dębicy, Kanwil, Hand-Bud Dębica, Bama Logistics, Sieć Handlowa Jubilatka, PEX POOL, Mateo.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w koncercie ,,Granie na powitanie lata”!

Źródło: https://debica.pl/muzycznie-powitamy-lato/