Muzyczna Karuzela “Bez granic”. Dębicka szkoła muzyczna zaprasza!

Wszystkich wielbicieli krainy dźwięków młodzi artyści z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych  im. prof. K. Pendereckiego w Dębicy zapraszają na MUZYCZNĄ KARUZELĘ.  Sobotnie przedpołudnie będzie można spędzić w przemiłej atmosferze, przepojonej znakomitą muzyką. Wszystkim gościom towarzystwa dotrzymywać będą wspaniałe instrumenty, które w rękach uczniów i nauczycieli  szkoły muzycznej wyczarują magiczne  muzyczne przestrzenie. Po koncercie uczestnicy spotkania będą mogli wziąć udział w spotkaniu z artystami i pedagogami ZPSM, podczas którego będzie można bliżej zapoznać się ze specyfiką gry na wybranym instrumencie, a także dowiedzieć się o systemie edukacji artystycznej, jaką proponuje szkoła muzyczna. Tego typu spotkanie to wyjątkowa oferta dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów, oferta dla osób wrażliwych na sztukę, ceniących sobie wszechstronny rozwój i  kochających piękno.

Zapraszamy 23 kwietnia 2022 r. na godz. 10.00 do Domu Kultury „Śnieżka”. Wstęp wolny. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.zpsmdebica.pl

Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych  im. prof.
K. Pendereckiego w Dębicy odnoszą sukcesy!

Rok 2022 sprzyja gitarzystom z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego  w Dębicy. Zuzanna Stec, uczennica III klasy w ostatnich tygodniach wzięła udział w dwóch ogólnopolskich konkursach, zdobywając w obu drugie lokaty. Ze względów bezpieczeństwa Konkurs Młodych Instrumentalistów w Jaśle odbył się online. Warto podkreślić, że w ramach w swojej kategorii wiekowej Zuzia była jedyną nagrodzoną gitarzystką, pozostałymi wyróżnionymi wykonawcami byli głównie skrzypkowie oraz wiolonczeliści. W Dobczycach natomiast odbył się konkurs dedykowany wyłącznie gitarzystom. Wśród 44 uczestników znaleźli się uczniowie z całej Polski. Wśród nagrodzonych, obok Zuzi, w kategorii III byli młodzi muzycy z Wrocławia, Gdyni i Mielca. W tym samym konkursie również dobrze zaprezentował się uczeń klasy l – Iwo Radmacher, otrzymując wyróżnienie III stopnia. Zarówno Zuzia jak i Iwo są uczniami w klasie Eweliny Stępień. Młodym muzykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W dniach –od 07 -09.04.2022 roku w Mielcu odbyła się 10 edycja ogólnopolskiego konkursu kontrabasowego „ 10 Spotkania Kontrabasowe Mielec 2022” W konkursie zaprezentowali się uczestnicy w pięciu kategoriach wiekowych do lat 09, 12, 15,18 i  studenci  uczelni muzycznych. W związku z podwyższonym zagrożeniem terrorystycznym w województwie podkarpackim, konkurs odbył się w formie online. Wszyscy zainteresowani i miłośnicy muzyki kontrabasowej  w Polsce mogli oglądać konkurs na kanale YouTube według wcześniej ustalonego przez organizatorów programu. Jury  w składzie : prof.dr hab. Leszek Sokołowski ( AM Gdańsk), dr hab. Joanna Krempeć –Kaczor ( AM Bydgoszcz), mgr Adam Kotula (ZPSM w Warszawie)  po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu w kategorii II do lat 12 postanowiło wyróżnić  Stanisława Durdę ucznia klasy II cyklu sześcioletniego z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im prof. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy. Stasiu Durda  uczy się grać  na kontrabasie drugi rok pod okiem Roberta Piękosia  ,który od 30 lat prowadzi klasę kontrabasu w Dębickiej szkole muzycznej. Przy fortepianie młodemu artyście towarzyszyła Maria Grabowska.