Młodzieżowe Drużyny po raz pierwszy na Zawodach Sportowo-Pożarniczych Gminy Dębica

To były pierwsze takie Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Na stadionie w Podgrodziu wystąpiły nie tylko seniorskie drużyny OSP, ale również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Kilkunastoletni druhowie reprezentowali jednostki z Pustyni, Pustkowa, Brzeźnicy i Paszczyny. Ich zadanie, tak samo jak w przypadku bardziej doświadczonych strażaków, polegało na pokonaniu toru przeszkód. Trzeba się było wykazać szybkością, celnością oraz fachową wiedzą.

Starsi druhowie najpierw przyglądali się zmaganiom młodych strażaków, po czym sami przystąpili do emocjonującej rywalizacji. W stawce seniorskiej wystartowały drużyny męskie i żeńskie.

Wszystkie drużyny za udział w zawodach i wkład włożony w przygotowania otrzymały puchary oraz dyplomy. W kategorii żeńskiej pierwsze miejsce zdobyła Brzeźnica, drugie Paszczyna, a trzecie Pustynia. Wśród panów najlepsi byli strażacy z Braciejowej, drugie miejsce wywalczyła Pustynia, a na najniższym stopniu podium stanęła Stobierna. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Dębica oraz Zarząd Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.