W Szkole Podstawowej w Machowej odbyły się gminne drużynowe igrzyska dzieci w tenisie stołowym. Rywalizowano w kategorii dziewcząt i chłopców.
W zawodach wzięło udział 5 drużyn chłopców (PSP Dobrków, PSP Słotowa, PSP Machowa, PSP Łęki Górne, PSP Jaworze Górne) i trzy drużyny dziewcząt (PSP Dobrków, PSP Machowa, PSP Łęki Górne).
Klasyfikacja końcowa – kategoria dziewcząt:
– I miejsce drużyna szkoły w Machowej (Weronika Jurczyk, Katarzyna Kleszyk, Emilia Iwańska),
– II miejsce drużyna szkoły w Łękach Górnych (Maria Sambora, Marika Błońska),
– III miejsce drużyna szkoły w Dobrkowie (Patrycja Kawalec, Kinga Grochala).
Klasyfikacja końcowa – kategoria chłopców:
– I miejsce drużyna ze szkoły w Łękach Górnych (Kacper Szypułka, Michał Kozioł),
– II miejsce drużyna ze szkoły w Słotowej (Oliver Łętek, Dominik Dubas, Jakub Bal),
– III miejsce drużyna ze szkoły w Jaworzu Górnym (Jan Tokarz, Wiktor Pocica, Rafał Serwiński).
Zwycięskie drużyny otrzymały puchary i w formie nagrody – rakietki tenisowe, wszystkim zespołom wręczono dyplomy.
Uczniowie, którzy zajęli I i II miejsca zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców zakwalifikowali się do zawodów powiatowych w Korzeniowie.
Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/mistrzynie-z-machowej-mistrzowie-z-lek-gornych













