Mieszkańcy Dębicy dostaną SMS z Urzędu Miasta

reklama
smsinfo

Wydarzenia kulturalne i sportowe, awarie i utrudnienia w ruchu drogowym, a także sprawy administracyjne. O tym wszystkim mieszkańcy Dębicy dowiedzą się z SMS-ów wysyłanych przez miasto, dzięki SMS-owemu systemowi „DębicaSMSinfo”. 1 grudnia w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa informująca o wdrożeniu systemu w Dębicy.

smsinfo smsinfo Plakat jpg do internetu smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo smsinfo

Obecnie już ponad 600 polskich miast korzysta z innowacyjnego sposobu informowania swoich mieszkańców. Teraz dołączyła do nich Dębica. Na stronie http://debica.urzadsms.pl/ każdy może zapisać się do bazy i bezpłatnie otrzymywać najświeższe wiadomości dotyczące wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz informacje o utrudnieniach w komunikacji czy awariach mediów i to z podziałem na osiedla, wystarczy wybrać interesujący nas rejon.
DębicaSMSinfo umożliwi dodatkową komunikację między Urzędem Miejskim a mieszkańcami. SMS-y to najszybszy sposób gwarantujący otrzymywanie wiarygodnych i rzetelnych informacji, które bezpośrednio dotrą do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od tego, w jakim miejscu będą się znajdowali – mówi Mariusz Szewczyk, Burmistrz Miasta Dębica. – Po zarejestrowaniu się w systemie będziecie Państwo otrzymywać istotne informacje związane z działalnością urzędu, np. ostrzeżenia pogodowe, ogłoszenia, informacje o utrudnieniach w komunikacji, zapowiedzi wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz inne sprawy istotne z punktu widzenia mieszkańca. W związku z tym zapraszam do zapisywania się do naszego miejskiego systemu SMS. Bądźmy w kontakcie – dodaje.
Będą to również informacje dotyczące wszelkiego rodzaju zagrożeń meteorologicznych (zbliżających się burz, możliwych podtopień, konieczności ewakuacji), utrudnień w ruchu drogowym (kolizji, remontów ulic, korków, zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej) oraz awarii prądu, wody, gazu w danym rejonie.
Wiadomości SMS odczytywane są bardzo szybko, każdy z nas czyta je średnio w ciągu minuty po otrzymaniu. To bardzo ważne, szczególnie jeśli chcemy informować o nagłych wypadkach, czy awariach – mówi Andrzej Ogonowski z SMSAPI, twórcy systemu masowej wysyłki SMS.
Mieszkaniec nic nie płaci za otrzymanego SMS-a, a wszelkie koszty ponosi miasto. Dlatego warto zapisać się do usługi, szczególnie, jeśli lubimy być na bieżąco ze wszystkimi informacjami.

 

źródło: UM Dębica