Miasto z kolejną dotacją na renowację mogił – Serwis informacyjny Miasta Dębica

15 lutego 2023

Ikonka głośnika

Loading…

Dziesięć nagrobków na Cmentarzu Wojskowym zyska nowy wygląd. Zadanie będzie możliwe dzięki zdobytej przez miejskich urzędników dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Miasto z kolejną dotacją na renowację mogił

Miasto z kolejną dotacją na renowację mogił

Na odrestaurowanie kolejnych nagrobków na zabytkowym Cmentarzu Wojskowym miasto otrzyma z MKiDN 23 tys. złotych. Inwestycja będzie realizowana w ramach programu „Groby i cmentarze wojenne w kraju 2023”.

W ramach prac zostanie wykonane m.in. oczyszczenie nagrobków, usunięcie nawarstwień wtórnych, uzupełnienie ubytków i złuszczeń oraz impregnacja i remont tabliczek oraz krzyży. Zostaną również zamontowane tablice informacyjne zawierające opis w języku Braille’a.

Inwestycja ma być zrealizowana w tym roku.

Miasto Dębica dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyremontowało w ubiegłym roku 11 mogił, a w 2019 roku 3 nagrobki.





Źródło: https://debica.pl/miasto-z-kolejna-dotacja-na-renowacje-mogil/