Melduję Tobie Polsko… – Przemysław Tejkowski na deskach dębickiej Śnieżki

reklama

W Dębicy zainaugurowano obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W monodramie poświęconemu rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu na deskach Domu Kultury „Śnieżka” wystąpił Przemysław Tejkowski. W „Melduję Tobie Polsko…” widzimy niezłomnego człowieka dla którego dobro kraju było najważniejsze. Nawet za cenę życia nie wyrzekł się on swoich ideałów i mimo okrutnego traktowania pozostał wierny ojczyźnie.

Monodram przybliżający Witolda Pileckiego więźnia obozu w Auschwitz po wojnie zamordowanego przez władze komunistyczne oparty został na archiwalnych dokumentach, wypowiedziach oraz protokołach z przesłuchań.

Monodram „Melduję Tobie Polsko…” zostanie w „Śnieżce” wystawiony jeszcze raz 10 marca o godz. 10 dla uczniów dębickich szkół. Z kolei już w najbliższą niedzielę uroczystości na rynku, w kościele św. Jadwigi i na Cmentarzu Wojskowym.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Dębicy i powiecie dębickim w tym roku obchodzony jest już po raz siódmy. Bogaty program imprez ma nie tylko przybliżyć historię Polaków, którzy zdecydowali się na walkę z władzami komunistycznymi, ale również ukazać czym jest miłość do ojczyzny. Ta swoista lekcja patriotyzmu przeznaczona jest dla wszystkich.