„Medyk” przygotował 61 miejsc w których można się zaszczepić

Centrum Medyczne „MEDYK” udostępniło wykaz swoich placówek, w których można będzie się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Na liście znalazło się 61 miejsc na terenie naszego regionu, które zostały przystosowane do zabiegów. „Są to obiekty duże, umożliwiające zachowanie dystansu społecznego oraz wszelkich zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Punkty obsługiwane są przez lekarzy, pielęgniarki, położne oraz ratowników medycznych. Korzystamy również z pomocy wolontariuszy, studentów, Straży Pożarnej, Caritas Diecezji Rzeszowskiej, Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie oraz WOT. Osoby biorące udział w procesie szczepienia przeszły obowiązkowe szkolenia zapewniające maksymalne bezpieczeństwo podczas szczepień” – czytamy w informatorze przesłanym przez Centrum Medyczne „Medyk”. Miejsca szczepień zostały uzgodnione z władzami poszczególnych gmin i zakładów pracy.

Szczepienia realizowane są od poniedziałku do piątku, wcześniej należy jednak zarejestrować się telefonicznie pod nr: 517-194-743. Osoba zainteresowana zabiegiem powinna wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia. W przypadku wątpliwości placówka proponuje wykonanie szybkiego testu antygenowego w celu wykluczenia zakażenia COVID-19.

Centrum Medyczne „Medyk” wykorzystuje szczepienia do szerzenia profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Każdy pacjent z grupy ryzyka, który spełnia odpowiednie kryteria po przyjęciu szczepionki otrzyma również skierowanie na bezpłatną mammografię i kolonoskopię.

Szczepienia na koronawirusa realizowane są zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, z kórymi można zapoznać się tutaj: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/narodowy-program-szczepien-przeciw-covid-19

Lista miejsc dostępna tutaj: Punkty szczepień CM Medyk