Maria jeździ na wózku od dziecka. Jej marzeniem jest samodzielność

Witam wszystkich. Mam na imię Maria, mam 35 lat, mieszkam w Dębicy. Urodziłam się z przepukliną oponowo – rdzeniową. Choroba ta sprawiła, że poruszam się na wózku inwalidzkim od dziecka. Wózek inwalidzki jest ze mną 24 na dobę, co sprawia, że mam duże problemy w poruszaniu się nawet i z jego pomocą. LINK DO ZBIÓRKI: https://pomagam.pl/ph4643?fbclid=IwAR04vCkuypkVr96_KgkSuT3W7DNeTK72mP3cgOVOm8TrHetSZicA5v-wRkI

Aktualnie pracuję w Zakładzie Aktywności Zawodowej. Jednak do pracy muszę być wożona przez rodziców, którzy mają już swoje lata. Za każdym razem gdy chcę wyjść z domu ze znajomymi do pizzerii czy do kina, jestem zmuszona prosić swoich domowników bądź znajomych o pomoc w moim transporcie. Posiadam prawo jazdy lecz nie posiadam samochodu dostosowanego w pełni do moich potrzeb. Składałam wniosek w programie S-A-M do PFRON. Niestety PFRON odmówił mi dofinansowania do samochodu przystosowanego do moich potrzeb. Dlatego też chciałam się zwrócić o pomoc do ludzi dobrych serc w zebraniu pieniędzy, którzy pomogą mi zakupić samochód pod zamontowanie w samochodzie Robota AbiLoader, który wyjmowałby i  wkładałby mi wózek do samochodu.

Niestety moje problemy zdrowotne, z którymi wiążą się koszty leczenia nie pozwalają mi na to aby samej uzbierać na ten cel. Dlatego postanowiłam kochani zwrócić się do Was o pomoc w uzyskaniu kwoty na zakup pojazdu. Pozwoli mi to stać się niezależna kobietą, która będzie mogła spełniać marzenia, realizować się w każdym aspekcie życia.

Kocham zwierzęta, podróże, kocham być aktywna społecznie, jednak brak dostosowanego samochodu sprawia, że zaczynam zamykać się w domu, czuję, że jestem odizolowana od znajomych, przyjaciół. Nie jestem w stanie cały czas jeździć z opiekunem, który jest mi teraz bardzo potrzebny, aby wyjąć i włożyć mój wózek do samochodu. Samochód, który chce zakupić pozwoli mi na funkcjonowanie bez pomocy osób trzecich. Sprawi, że okres zimowy nie będzie dla mnie utrudnieniem w codziennym funkcjonowaniu.

Proszę o pomoc. Każda nawet złotówka zbliży mnie do zrealizowania marzeń. Sprawi, że pomimo poruszania się na wózku inwalidzkim stanę się niezależną kobietą. Dziękuje za okazane serce i pomoc.

Z poważaniem

Maria Niedziela