Malowali oczami wyobraźni

Na Wyspach Bergamutach, Kaczka Dziwaczka, Na straganie czy Dwie krawcowe – to tylko niektóre wiersze, do których uczestnicy II Gminnego Konkursu Plastycznego „Wiersze Jana Brzechwy Oczami Dzieci” malowali ilustracje. Poezja dziecięca bez wątpienia rozwija wyobraźnię, czego dowodem są barwne, bogate w treść i niezwykle pomysłowe prace plastyczne.

Tegoroczny konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, uczestników było dwa razy więcej niż w roku poprzednim. Drogą elektroniczną nadesłano aż 154 prace.

 

Komisja w składzie: Agata Dziedzic – przewodnicząca komisji, instruktor plastyki oraz członkowie komisji: Agnieszka Weryńska-Przybyś oraz Krzysztof Pietrucha, zgodnie z regulaminem konkursu przyznała następujące miejsca:

KATEGORIA I

I miejsce – Emilia Ziobro, Publiczne Przedszkole w Bobrowej,

I miejsce – Dominika Piękoś, Oddział Przedszkolny w Górze Motycznej,

II miejsce – Laura Chudy, Publiczne Przedszkole w Straszęcinie,

II miejsce – Oliwia Szmul, Publiczne Przedszkole w Bobrowej,

III miejsce – Adrianna Dubiel, Oddział Przedszkolny w Zasowie,

Wyróżnienia:

– Dawid Hajdon, Publiczne Przedszkole w Straszęcinie,

– Iga Zaborowska, Oddział Przedszkolny w Górze Motycznej,

– Michał Kos, Oddział Przedszkolny w Woli Wielkiej,

KATEGORIA II

I miejsce – Aldona Kurczyk, Zespół Szkół w Bobrowej,

I miejsce – Aleksandra Pieniądz, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce – Oliwia Cygan, Zespół Szkół w Bobrowej,

II miejsce – Alicja Białas, Zespół Szkół w Bobrowej,

III miejsce – Grzegorz Dziurgot, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

III miejsce – Kamila Kurczyk, Zespół Szkół w Bobrowej,

III miejsce – Hanna Kobos, Zespół Szkół w Bobrowej,

Wyróżnienia:

– Bartłomiej Więch, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,

– Dominika Szpyrka, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

– Emilia Niziołek, Zespół Szkół w Straszęcinie,

– Gabriela Bała, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

– Julia Łączak, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,

– Julia Strzałka, Zespół Szkół w Straszęcinie,

– Kamila Kasztarynda, Zespół Szkół w Nagoszynie,

– Maja Strojek, Zespół Szkół w Bobrowej,

– Witold Jarosz, Zespół Szkół w Bobrowej,

KATEGORIA III

I miejsce – Hanna Wilk, Zespół Szkół w Żyrakowie,

I miejsce – Karolina Sadowska, Zespół Szkół w Żyrakowie,

I miejsce – Lena Rachwał, Zespół Szkół w Żyrakowie,

II miejsce – Emilia Rej, Zespół Szkół w Nagoszynie,

II miejsce – Faustyna Ryczek, Szkoła Podstawowa w Zasowie,

III miejsce – Franciszek Kosiba, Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej,

III miejsce – Izabela Hajdon, Zespół Szkół w Straszęcinie,

III miejsce – Konrad Dziedzic, Szkoła Podstawowa w Korzeniowie,

Wyróżnienia:

– Bartosz Zaborowski, Szkoła Podstawowa w Górze Motycznej,

– Julia Jaśkiewicz, Zespół Szkół w Nagoszynie,

– Milena Pasek, Zespół Szkół w Straszęcinie,

– Anna Pleban, Zespół Szkół w Żyrakowie.

 

Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom i gratulujemy Laureatom. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy, oprócz nagród dla laureatów przewidziano upominki dla wszystkich biorących udział w konkursie.

Źródło: https://gminazyrakow.pl/2021/04/29/malowali-oczami-wyobrazni/