Letnia półkolonia z harcerzami

Poniedziałek, 15 Lipiec 2019

W dniach od 1 do 12 lipca 2019 r. odbył się pierwszy turnus letnich półkolonii organizowanych przez Hufiec ZHP Dębica im. Dębickich Szarych Szeregów. Trzydziestka uczestników przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku, korzystała z atrakcyjnego programu przygotowanego przez harcerską kadrę.

            Hufiec ZHP Dębica, tak jak w roku ubiegłym, włączył się w akcję organizacji letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Dębicy we współpracy z Urzędem Miejskim w Dębicy. W tym roku harcerze organizują dwa turnusy półkolonii i wyjazd na harcerski zlot nad Jezioro Tarnobrzeskie dla niemal 100 osób.

            Podczas pierwszego turnusu półkolonii nie brakowało wrażeń i atrakcji. Uczestnicy półkolonii spędzali czas aktywnie i różnorodnie. Kolejne dni wypełniły ciekawe propozycje na miejscu w Dębicy jak i w ramach wycieczek. W Dębicy uczestnicy półkolonii skorzystali z miejskich obiektów sportowych (baseny), kina, warsztatów kulinarnych, zajęć sportowych na siłowni i rekreacyjnych w centrum rozrywki,  a także ogniska na ranczu. Nie zabrakło stacjonarnych zajęć integracyjnych, sportowych i kreatywnych. Organizatorzy przygotowali też wycieczki – do Chotowej (park linowy), Rzeszowa (park trampolin) i Energylandii.

            Drugi turnus półkolonii rozpocznie się 29 lipca i potrwa do 9 sierpnia. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Miejski w Dębicy dzięki środkom pozyskanym w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w zakresie wypoczynku dzieci i młodzieży.

Źródło: ZHP Dębica

Archiwum newsów

19 zhp 10

19 zhp 3

19_polkolonia1_1

19 zhp 4

19 zhp 5

19zhp 6

19 zhp 7

19 zhp 8

19 zhp 9

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2019/07/letnia-polkolonia-z-harcerzami