Legendarny Rajd Stomil powrócił w wielkim stylu

Rajd Stomil powrócił w wielkim stylu. Przez dwa dni ok. 50 załóg ścigało się po drogach powiatu dębickiego. Zawodnicy odwiedzili Pilzno, Jaworze, Gębiczynę, Gołęczynę, Dobrków, Słotową, Zagórze i Zwiernik. W konkurencji rajdu okręgowego dystans określono na blisko 160 km, w całości na odcinkach asfaltowych.

Rajd Stomil z powodzeniem rozgrywany był w latach 70. Inicjatorem reaktywowania imprezy był Automobilklub „Stomil” Dębica.

Rajd odbył się pod patronatem burmistrza Pilzna Ewy Gołębiowskiej. W komitecie organizacyjnym zasiedli także m.in. starosta dębicki Andrzej Reguła i wójt gminy Jodłowa Robert Mucha. Ten ostatni podkreślał, że wyścigi nie odbyłyby się bez przeprowadzonych niedawno remontów.

Nad bezpieczeństwem zawodników i kibiców czuwali członkowie dębickiego Automobilklubu. Jak się okazało tegoroczny rajd przyniósł nie tylko sportowe emocje.

Dla kierowców impreza była znakomitą rozgrzewką przed odbywającym się już za kilka dni Rajdem Rzeszowskim. W klasyfikacji generalnej najlepsi okazali się Krzysztof Stańdo i Krzysztof Grzesik reprezentujący kolejno Automobilklub Śląski i Galicyjski. Drugie miejsce zajęli Robert Długopolski i Paweł Piczak z Automobilklub „Stomil” Dębica, a trzecie Grzegorz Ciombor i Marcin Borycki z Automobilklub Śląski. Kolejny rajd w powiecie dębickim odbędzie się już za miesiąc w Głobikowej. Będzie to „Super OES” – eliminacja dębicka.