„LATAJĄCY TEATR KANTOROWI” zawitał w Głobikowej.

„Jak obmyśliłem świat” to tytuł najnowszego spektaklu Latającego Teatru Kantorowi.  Od 2019 r. reżyserzy teatrów offowych, animatorzy kultury z całej Polski „zlatują się”, żeby inspirując się postacią Tadeusza Kantora i jego twórczością, wspólnie popracować nad przygotowaniem spektaklu.  W tym roku z inicjatywy Fundacji „Na Szlaku Sztuk” zawitali do Głobikowej. Tu w gościnnych progach Zespołu Szkół mogli twórczo pracować nad spektaklem, a schronienia udzieliła gościnna „Rozdzielnia wiatrów”.  

Warsztaty artystyczne trwały tydzień 2.-10.07.2022 r. i zostały zwieńczone powarsztatowym pokazem spektaklu „Jak obmyśliłem świat”.

Choć przestrzeń sali gimnastycznej wydawać by się mogła mało teatralna, to dla Latającego Teatru Kantorowi okazała się być przyjazna. 

„Prawdziwy teatr zawitał w Głobikowej” – tak spektakl wspominali dorośli widzowie. A najmłodsi cieszyli się, bo dzięki wspólnej podróży z małym Tadeuszem, mieli okazję spotykać i poznać niezwykłe postaci, każda z nich podarowała chłopcu inną „moc”. To one, przymioty serca i ducha, bedą miały w przyszłości ogromny wpływ na jego „obmyślony świat”. 

Premiera spektaklu odbędzie się w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie 21 sierpnia 2022 r.

 

Reżyseria:

Miklasz/Stela

Obsada:

Monika Adamiec

Karina Góra

Marek Kościółek

Monika Nitkiewicz – Mitrut

Grażyna Tabor

Marcin Woszczewski

Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/latajacy-teatr-kantorowi-zawital-w-globikowej-2788.html