Kup cegiełkę i obejrzyj wyjątkowy koncert – Serwis informacyjny Miasta Dębica

18 lutego 2021

Wciąż można zakupić cegiełkę i otrzymać link do Koncertu Charytatywnego „Miłość dociera wszędzie…”, którego premiera odbyła się we wtorek 16 lutego br. W tym roku środki z koncertu trafią do Ośrodka Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego działającego przy Stowarzyszeniu „Radość” w Dębicy i wykorzystane zostaną na zakup sprzętu i akcesoriów terapeutycznych, które pomagają stymulować prawidłowy rozwój dzieci.

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Dębickich Saperów w Dębicy wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury od trzech lat organizują koncerty charytatywne, chcąc pomóc chorym dzieciom. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, organizacja koncertu w tradycyjnej formie nie była możliwa, dlatego odbył się online.

Program III Koncertu Charytatywnego był skierowany głównie do najmłodszych dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. Jedną z atrakcji imprezy był występ grupy ratowników medycznych pod kierunkiem Mateusza Mokrzyckiego „Passio Poland” z Rzeszowa, a prezentowany przez nich program „Klinika Doktora Misia” zawierał treści rozrywkowe i edukacyjne związane z udzielaniem pierwszej pomocy. Dzieci mogły również wysłuchać bajki „Niedźwiedź i pianino” w wykonaniu Dominiki Migoń przy akompaniamencie Piotra Madury i z efektami specjalnymi przygotowanymi przez Kazimierza Kipę z MOK. Podczas koncertu wystąpił również klaun Kropeczka, który zachęcił dzieci do wspólnych ćwiczeń. Widzowie mogli wspólnie potańczyć z Lady Fama Show, posłuchać wokalistek oraz obejrzeć występ tancerzy z klubu Złota Para. Koncert uświetnił pokaz karate z Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego i żonglowanie piłką w wykonaniu Dziecięcej Akademii Piłkarskiej DAP.

Zebrane środki finansowe zostaną przekazane na wsparcie działalności Ośrodka Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego w Dębicy, który działa od listopada 2019 roku i udziela pomocy dzieciom z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Z pomocy placówki korzystają dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, a także wcześniaki, dzieci z nieharmonijnym rozwojem, po zabiegach operacyjnych, z wadami postawy, wymowy, zaburzeniami wzroku, słuchu i całościowymi zaburzeniami rozwoju.

Cegiełki w cenie 5 zł nadal dostępne są do nabycia w Szkole Podstawowej nr 9 w Dębicy, ul. Grottgera 3, tel. 14 681 26 02 (po przekazaniu cegiełek udostępniony będzie link do koncertu). Ośrodek Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego można również wesprzeć wpłacając datek na Konto Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9: 37 1020 4405 0000 2702 0594 6233 z dopiskiem: koncert charytatywny i podaniem adresu e-mail, na który zostanie udostępniony link do koncertu. Dotychczas udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych, chociaż wpłaty cały czas są dokonywane.

Zachęcamy do zakupienia cegiełki i wsparcia akcji.

Źródło: https://debica.pl/kup-cegielke-i-obejrzyj-wyjatkowy-koncert/