Trzech kandydatów na burmistrza miasta Dębica z I tury wyborów popiera Mariusza Szewczyka. Krzyszfof Krawczyk, Marek Kamiński a także Jarosław Śliwa, który był trzeci i otrzymał 3700 głosów.
Popracia dla bezpartyjnego kandydata udzieli samorządowcy, ludzie biznesu a także znani sportowcy oraz stowarzyszenia m.in. Ruch Integracji Społecznej
Na konwencji wyborczej Komitetu Wyborczego Mariusza Szewczyka zjawili się między innymi wójtowie Gmin: Dębica, Czarna, Jodłowa i kandydat na wójta Żyrakowa oraz burmistrz miasta Pilzna.






