Koncerty z okazji Święta Wojska Polskiego – Serwis informacyjny Miasta Dębica

12 sierpnia 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Miejska Orkiestra Dęta wystąpi 15 sierpnia w Parku „Sokoła” przy Domu Kultury Śnieżka, a dzień wcześniej na dębickim Rynku zagra Norbert „Smoła” Smoliński. Oba koncerty uświetnią dębickie obchody Święta Wojska Polskiego.

Koncerty z okazji Święta Wojska Polskiego
Uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego w Dębicy

Koncerty z okazji Święta Wojska Polskiego

W najbliższy poniedziałek przypada 102. rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku oraz ustanowione z tej okazji w 1992 r. Święto Wojska Polskiego.

W tym dniu Miasto Dębica i Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy zapraszają na koncert piosenek żołnierskich w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Marka Rudy. W programie koncertu znajdą się m.in. najpopularniejsze pieśni legionowe i partyzanckie. Występ odbędzie się o godzinie 17:00 w Parku im. Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy Domu Kultury Śnieżka w Dębicy.

Główne obchody Święta Wojska Polskiego odbędą się dzień wcześniej – w niedzielę 14 sierpnia. W tym dniu odbędzie się m.in. piknik militarno-wojskowy (oficjalne rozpoczęcie o godzinie 16:00) oraz inscenizacja walk partyzanckich (o godz. 19:00).

O godzinie 20:00 na scenie w Rynku wystąpi Norbert „Smoła” Smoliński, lider zespołu Contra Mundum. Artysta, w rockowych brzmieniach, zagra swoje najsłynniejsze partyzanckie i patriotyczne ballady – m.in. „Chłopcy silni jak stal”, „Już dopala się ogień biwaku”, „Epilog przed snem” czy „Kołysanka o zakopanej broni”.

Organizatorami obchodów Święta Wojska Polskiego w Dębicy są: Miasto Dębica, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dębicy, Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji w Mielcu.

Źródło: https://debica.pl/koncerty-z-okazji-swieta-wojska-polskiego/