Koncert zespołu Lumen – Serwis informacyjny Miasta Dębica

20 października 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” organizuje koncert „Z Maryją przez dzieje”. Wydarzenie odbędzie się 22 października (sobota) w ramach upamiętnienia 140-lecia przybycia sióstr Służebniczek BDNP do Dębicy i ich obecności na Podkarpaciu.

Na deskach Domu Kultury Mors O GODZ. 17:00 wystąpi zespół LUMEN, który zaprezentuje autorskie utwory Maryjne. Będą one przeplatane obrazami wydarzeń historycznych w wykonaniu Grupy Artystycznej Safo z Dębicy. W ramach wystąpienia młodzież przedstawi wybrane postaci i wydarzenia z udziałem Służebniczek.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa okolicznościowa przygotowana we współpracy z Muzeum Regionalnym w Dębicy ukazująca posługę sióstr w Dębicy od 1882 r. aż do czasów współczesnych.

Po koncercie dzieci z Ochronki Sióstr Służebniczek będą rozdawać słodkie upominki w postaci piernikowych serduszek. Zostanie również przeprowadzona kwesta „Miał jeszcze serce”, z której dochód przeznaczony zostanie na zimowisko dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei”.

Źródło: https://debica.pl/koncert-zespolu-lumen/