Komunikat w sprawie cmentarzy komunalnych

reklama

Wtorek, 07 Kwiecień 2020

Ze względu na zapytania oraz informacje medialne, informujemy, że cmentarze komunalne na terenie miasta Dębica są otwarte i władze miasta na ten moment nie planują wprowadzenia zakazu przebywania na ich terenie.

– Zbliża się okres Świąt Wielkanocnych. Wielu z nas w tych dniach porządkuje i nawiedza groby swoich bliskich zmarłych. Ufam jednak w odpowiedzialność mieszkańców i zachęcam, aby w miarę możliwości przełożyć wizytę na cmentarzu na spokojniejszy czas. Jednocześnie zwracam się do wszystkich osób, które będą przebywały na cmentarzu o zachowanie ostrożności zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych oraz stosowanie się do wszystkich wytycznych dotyczących gromadzenia się i stosowania bezpiecznych odległości – apeluje burmistrz Mariusz Szewczyk.

Jednocześnie przypominamy, że w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów pogrzebowych na danym terenie lub obiekcie może znajdować się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 5 uczestników, oprócz osób sprawujących kult religijny lub osób zatrudnionych przez zakład pogrzebowy. O dalszych decyzjach będziemy informować w miarę rozwoju sytuacji w Polsce.

Archiwum newsów

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/04/komunikat-w-sprawie-cmentarzy-komunalnych