Kolizja nietrzeźwego kierowcy w Żdżarach. Jechał bez uprawnień

33-letni mieszkaniec Żdżar był nietrzeźwy i kierował samochodem nie mając uprawnień. Jego niebezpieczna jazda zakończyła się, gdy mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, a następnie uderzył w betonowe ogrodzenie posesji. Za swoją lekkomyślność odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 11 w Żdżarach, w gminie Czarna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w betonowe ogrodzenie posesji, uszkadzając je. W wyniku uderzenia kierowca nie odniósł poważnych obrażeń i opuścił pojazd jeszcze przed przyjazdem Policji. Świadkowie tego zdarzenia wskazali mężczyznę, który kierował audi. Od 33-letniego mieszkańca gminy Czarna policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 33-latek, który siedział za kierownicą audi nie posiada uprawnień do kierowania, ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku. Oprócz odpowiedzialności za kierowanie w stanie nietrzeźwości, mieszkaniec gminy Czarna odpowie za spowodowanie kolizji, jazdę bez uprawnień i nie stosowanie się do wyroku sądu. Postępowanie prowadzi Posterunek Policji w Czarnej.

Źródło: KPP Dębica