[adrotate group="5"]
Strona główna Artykuł Kolejne dofinansowania dla projektów gminnych

Kolejne dofinansowania dla projektów gminnych

[adrotate group="5"]

Kolejne dofinansowania dla projektów gminnych

2018 rok Gmina Dębica żegna kolejnymi dobrymi wiadomościami. Otrzymaliśmy dofinansowanie dla dwóch projektów „Rewitalizacja przestrzeni regionalnej w Gminie Dębica” oraz „Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie Gminy Dębica”.

Obydwa otrzymały dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 –2020. Pierwszy w ramach osi priorytetowej VI Spójność przestrzenna i społeczna / działania 6.3 Rewitalizacja przestrzeni społecznej, natomiast drugi w ramach osi priorytetowej IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego, działania 4.3 Gospodarka wodno-ściekowa, poddziałania 4.3.2 Zaopatrzenie w wodę RPO WP na lata 2014-2020.

W ramach rewitalizacji zostanie przebudowana droga powiatowa biegnąca przez Pustków-Osiedle o długości 950 mb, od budynku socjalnego nr 47 do zatoki autobusowej koło domków willowych. Koszt przebudowy drogi wraz z budową ciągu pieszo-jezdnego to ok. 3 mln złotych. Wniosek obejmuje także przebudowę budynku socjalnego nr 47 wraz z jego modernizacją i remontem, koszt ok. 700 tys.złotych. Wysokość dofinansowania na poziomie 85%.

W wyniku wieloletnich starań otrzymaliśmy także dofinansowanie dla Głobikowej, gdzie zostanie wykonana sieć wodociągowa wraz ze zbiornikami i pompowniami. Koszt projektu to 4 901 102,65 złotych, z czego dofinansowanie wyniesie 1 644 537,28 złotych.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/kolejne-dofinansowania-dla-projektow-gminnych-522.html

[adrotate group="10"]