Kierowali pojazdami bez uprawnień, odpowiedzą przed sądem

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech kierowców. Mężczyźni kierowali pojazdami pomimo, że nie posiadali do tego uprawnień. Po zakończeniu interwencji kierowcy zostali poinformowani o dalszym toku postępowania, teraz odpowiedzą przed sądem. Pojazdy zostały przekazane wskazanym osobom, które posiadały uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.   

  • Wczoraj, około godz. 10.40 w Róży, policjanci z dębickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę motoroweru romet. Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec Dulczy Małej. Mężczyzna nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami i jechał po drodze publicznej.
  • Do kolejnej kontroli drogowej doszło również w Róży około godz. 11. Tym razem policjanci poddali kontroli drogowej kierującego volkswagenem transporterem. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Róży. Po sprawdzeniu okazało się, że mężczyzna w wyniku zdarzenia drogowego w kwietniu tego roku stracił uprawnienia do kierownia pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo, pojazd którym podróżował, nie posiadał aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.
  • Trzeci kierowca, który wczoraj podróżował bez uprawnień, został zatrzymany w Grabinach około godz. 12. Podczas przeprowadzonej interwencji okazało się, że kierowca skody, 44-letni mieszkaniec Góry Motycznej, stracił tydzień temu prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

źródło: podkarpacka.policja.gov.pl