Kierował rowerem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał rowerzysta zatrzymany do policyjnej kontroli w Dębicy. Mężczyzna miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy i stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu.

W sobotę około godz. 15.30, na ul. Kościuszki w Dębicy, policjanci dębickiej prewencji podjęli interwencję wobec rowerzysty, który znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Mężczyzna miał trudności w utrzymaniu prawidłowego toru jazdy jadąc chodnikiem. Rowerzysta został przewieziony do komendy i tam przebadany na stan trzeźwości. Policyjny alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. 60-letni mieszkaniec Dębicy za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego, stanowi potencjalne zagrożenie. Policja apeluje: piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj! Od takiej odpowiedzialnej postawy może zależeć czyjeś życie.

źródło: KPP Dębica