„Kępa EKO Spacer nad Wisłoką” rozpoczyna się już dziś! Zrób coś dobrego dla środowiska!

„Kępa EKO Spacer nad Wisłoką” rozpoczyna się już dziś! Wybierz się na wycieczkę, pooddychaj świeżym powietrzem, a przy okazji zrób coś dobrego dla środowiska i pozbieraj wszechobecne odpady. Weź udział w weekendowej akcji wspólnego sprzątania śmieci wzdłuż pól – od ul. Starzyńskiego do Łukasiewicza i wzdłuż ostrej – od ul. Starzyńskiego do plaży. Dziś, jutro oraz w niedzielę w terenie spotkamy wolontariuszy, którzy służą rękawicami, workami oraz wszelkimi informacjami.

Koordynatorka i pomysłodawczyni akcji, Małgorzata Kozioł zachęca, aby przyłączyć się do EKO spaceru: „Pogoda nam zaczyna sprzyjać  Po południu rozpoczynamy weekendową akcję z ekipą z SP10 i Stowarzyszenia „Dziesiątka”! Przyjdź pomóc, jeśli chcesz przyczynić się do poprawy stanu środowiska na tym terenie: Przez weekend chcemy oczyścić ze śmieci teren nad Wisłoką przy osiedlu Kępa. To początek drogi i mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie znaleźć sposób na wyeliminowanie dzikich wysypisk i śmieci na stałe. Zbieramy pomysły i postulaty. Teraz Starostwo zabezpieczyło kontenery i wywóz zebranych odpadów, a od Canpack dostaliśmy rękawice i worki . Potrzebni są jeszcze wolontariusze w godzinach od 9-18 w sobotę i w niedzielę na dwugodzinne dyżury udostępniania worków i rękawic, jeśli chcesz poświęcić swój czas – zgłoś się: 695 973 106. Worki ze śmieciami i odpady gabarytowe wrzucamy do kontenera, te ciężkie układamy wzdłuż drogi”.

Organizatorzy przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas EKO spaceru nad Wisłoką: dystansie, maseczkach oraz rękawicach. Nie wchodzimy do wody, uważamy na skarpach i nie podchodzimy do wysypisk gruzu z eternitem. Wszystkie informacje na bieżąco pojawiają się w mediach społecznościowych – na grupie publicznej  KĘPA EKO SPACER nad Wisłoką: https://www.facebook.com/groups/863117871201738

Wolontariusze potrzebni są w 2 lokalizacjach: Łąki i Ostra

Dostępne przedziały godzinowe:
PIĄTEK
15-18 Łąki <zabukowane
15-18 Ostra

SOBOTA
9-12 Łąki <zabukowane
9-12 Ostra

12-14 Łąki <zabukowane
12-14 Ostra

14-16 Łąki <zabukowane
14-16 Ostra <zabukowane

16-18 Łąki
16-18 Ostra

NIEDZIELA
9-12 Łąki <zabukowane
9-12 Ostra

12-14 Łąki <zabukowane
12-14 Ostra

14-16 Łąki <zabukowane
14-16 Ostra <zabukowane