Już wkrótce nowe autobusy na ulicach Dębicy – Umowa Podpisana

Klimatyzacja, monitoring, system informacji podróżnych, porty USB, platformy dla wózków inwalidzkich – to tylko część wyposażenia autobusów jakimi już za kilka miesięcy dysponowała będzie Miejska Komunikacja Samochodowa w Dębicy. Burmistrz Mariusz Szewczyk i prezes Autosanu-u Michał Stachura podpisali umowę na zakup 8 niskopodłogowych pojazdów – pięciu 10-metrowych i trzech 12-metrowych. Autobusy mają być przyjazne dla mieszkańców i środowiska.

Zakup autobusów jest jednym z elementów wartego blisko 13 mln złotych projektu o nazwie „Ograniczenie niskiej emisji  w Dębicko – Ropczyckim Obszarze Funkcjonalnym poprzez zakup nowoczesnych autobusów oraz poprawę infrastruktury drogowej związanej z obsługą transportu drogowego”. Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej: V. Infrastruktura komunikacyjna, Działania: 5.4 Niskoemisyjny transport miejski, Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 w kwocie ponad 9 mln zł. , który zakłada również poprawę miejskiej infrastruktury drogowej oraz montaż kamer.

Autobusy z Autosanu-u do Dębicy mają trafić najpóźniej w październiku. Wartość zakupu to blisko 10 mln złotych. Władze miasta zapowiadają, że to nie koniec rozszerzania działalności spółki. W ramach wspomnianego projektu dębicki MKS wzbogaci się jeszcze o dwa kolejne pojazdy na które zostanie niebawem ogłoszony przetarg.