Już w niedzielę wieczornica i lekcja śpiewu patriotycznego dla każdego!

Wieczornica i lekcja śpiewu patriotycznego – te dwa wydarzenia już w najbliższą niedzielę sprawią, że oprawa tegorocznego Święta Niepodległości w Dębicy będzie wyjątkowa. Prace organizacyjne trwają pełną parą. W przygotowanie wieczornicy zaangażowali się wolontariusze ze Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, strażacy ochotnicy z Latoszyna, dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” i Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek w Dębicy. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Drogi ku wolności” współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wieczornica pod tytułem „Bo na Chrystusa my poszli werbunek” rozpocznie się o godz. 15 w kościele Ducha Świętego w Dębicy. Bezpośrednio po niej, w ogrodzie Sióstr Służebniczek Dębickich, odbędzie się lekcja śpiewu patriotycznego, którą poprowadzą Agnieszka Augustynowicz, Paweł Adamek i Stanisław Wiktor. Każdy otrzyma śpiewnik. Teksty pieśni wyświetlane będą także na dużym ekranie.

Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie im. E. Bojanowskiego „Dobroć”, Miasto Dębica, Powiat Dębicki oraz Katolickie Centrum Edukacji „KANA” w Dębicy. Wstęp jest bezpłatny. Dla wszystkich uczestników przygotowana zostanie grochówka i ciepła herbata. Zapraszamy do wspólnego świętowania!