„Jezioro łabędzie” już 12 kwietnia w Tarnowie! Wystąpi Polski Balet Królewski

NAJPIĘKNIEJSZY SPEKTAKL BALETOWY ŚWIATA – JEZIORO ŁABĘDZIE
W WYKONANIU POLSKIEGO BALETU KRÓLEWSKIEGO
JUŻ 12 KWIETNIA W CENTRUM SZTUKI MOŚCICE W TARNOWIE

Polski Balet Królewski to jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie.

 W ZWIĄZKU Z LICZNYMI PYTANIAMI INFORMUJEMY, ŻE ZESPÓŁ SKŁADA SIĘ Z POLSKICH I ZACHODNIOEUROPEJSKICH ARTYSTÓW,
A WŚRÓD TANCERZY NIE MA ROSJAN.

Polski Balet Królewski

Jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych
w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl, o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.

Wśród artystów zespołu znajdują się nazwiska wybitnych tancerek
i tancerzy scen polskich i europejskich. Wspólnym mianownikiem wszystkich artystów tworzących Polski Balet Królewski jest ich wysoki poziom techniczny,
co niejednokrotnie znalazło potwierdzenie w zdobytych laurach konkursowych.
W gronie tego elitarnego zespołu znajdziecie państwo nazwiska tak utalentowanych mistrzyń i mistrzów tańca jak Marika Kucza – laureatka Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury, czy Arkadiusz Gumny będący solistą Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Tak dobrany zespół jest gwarancją mistrzowskiego warsztatu, jak i głębokiej znajomości światowej klasyki tańca oraz współczesnych trendów.

„Jezioro łabędzie”

Trudno znaleźć drugi tak mocno rozpoznawalny tytuł w całej literaturze baletowej, jak “Jezioro łabędzie”. Balet ten wsiąkł na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej. Jak to często bywa prawdziwe arcydzieła zostają odkryte po czasie. To wyjątkowe dzieło nie od razu stało się przebojem. Premiera baletu w roku 1877, uznana została za klapę. Dopiero kolejna premiera, która odbyła się blisko dwadzieścia lat później, w nieco zmodyfikowanej formie dramaturgicznej i muzycznej zyskała przychylność publiczności. “Jezioro łabędzie” nazywane też baletem baletów to utwór o wysoce dramatycznym zabarwieniu, w którym szczęście może przynieść tylko śmierć. To także bardzo wymagające dzieło pod względem wykonawczym, o czym publiczność będzie mogła przekonać się sama, wybierając się na proponowany przez nas spektakl. Możliwość spędzenia wieczoru z artystami Polskiego Baletu Królewskiego, z pewnością dogodzi najbardziej wymagającym koneserom sztuki baletowej.

BILETY:

Księgarnia Książnica – Tarnów – CH Zenit ul. Słoneczna 29-33

BILETY ONLINE:

https://bkb.pl/70520-1e3ef