Jarmark Bożonarodzeniowy już jutro – Serwis informacyjny Miasta Dębica

15 grudnia 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Stoiska z serami, miodem, wyrobami cukierniczymi, ozdobami świątecznymi, gałązkami jemioły i siankiem na stół wigilijny rozstawią się już jutro na dębickim Rynku. Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego odbędzie się również zdobienie 8-metrowej choinki, a na uczestników czeka szereg atrakcji.

Zakupy w ramach jarmarku będzie można zrobić od godz. 10:00 w piątek 15 grudnia. Swój udział w wydarzeniu zapowiedziało ponad pięćdziesięciu wystawców z całej Polski. Na stoiskach nie zabraknie miodów, wędlin, wyrobów cukierniczych, bombek ręcznie malowanych, a także ozdób świątecznych z najdalszych zakątków świata.

Na godz. 11:00 zaplanowano wspólne zdobienie żywego drzewka choinkowego. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie ze św. Mikołajem, warsztaty zdobienia pierników i świąteczne karaoke. W piątkowy wieczór, o godzinie 16:00, nastąpi włączenie miejskiej iluminacji świątecznej.

Z kolei w sobotę, od godz. 11:00, w muszli koncertowej występować będą grupy wokalne Miejskiego Ośrodka Kultury, Szkoły Muzycznej Yamaha oraz Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej z Tuchowa. Gościnnie wystąpi również dziewczęcy chór Promyczki Miłosierdzia ze Lwowa.

Dębicki Rynek o godz. 13:00 wypełni się pięknie przebranymi przedszkolakami, którzy wezmą udział w kolorowym biegu.

Na Jarmark Bożonarodzeniowy zaprasza Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

Źródło: https://debica.pl/jarmark-bozonarodzeniowy-juz-jutro/