„Ikony Polskiej Muzyki Współczesnej – Życie i Twórczość Krzysztofa Pendereckiego”

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oddał hołd swojemu patronowi. 42 uczestników z całej Polski wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kompozytorach: „Ikony Polskiej Muzyki Współczesnej – Życie i Twórczość Krzysztofa Pendereckiego”.

Podczas podsumowania, Pani dyrektor Ewa Trojan skierowała szczególne podziękowanie pod adresem Pani Elżbiety Pendereckiej która objęła honorowym patronatem Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kompozytorach: „Ikony Polskiej Muzyki Współczesnej – Życie i Twórczość Krzysztofa Pendereckiego”. Podziękowała również za piękny list gratulacyjny dedykowany uczestnikom i organizatorom konkursu autorstwa Pani Elżbiety Pendereckiej, podkreślając, że była to dla nich najcenniejsza nagroda.

Była to już XI edycja konkursu, pierwsza po śmierci Mistrza. Zadaniem młodzieży było rozwiązanie testu teoretycznego oraz fonicznego. Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kompozytorach: „Ikony Polskiej Muzyki Współczesnej – Życie i Twórczość Krzysztofa Pendereckiego” został zorganizowany przez Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. prof. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów przy wsparciu finansowym Miasta Dębicy.