I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków

I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków

Blisko 100 dzieci z drużyn małych strażaków działających na terenie powiatu dębickiego wzięło udział w I Powiatowych Wielkich Zawodach Małych Strażaków, które w ostatnią niedzielę 7 maja odbyły się na boisku przy Domu Kultury w Brzeźnicy. Dzieci, wśród których najmłodsze miało zaledwie 4 lata rywalizowały m.in. w udzielaniu pierwszej pomocy i posługiwaniu się hydronetką.

I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków Dscf2082 I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków I Powiatowe Wielkie Zawody Małych Strażaków

Na zawody zorganizowane po raz pierwszy przez Agnieszkę Żurek z Akademii Małego Strażaka w Brzeźnicy przybyły drużyny małych strażaków z Chotowej, Łęk Górnych i Brzeźnicy. Zawody, które rozpoczęły się o godzinie 15.00  odbywały się w formie zabawy. Mali strażacy mieli za zadanie m.in. pokonać tor przeszkód, biec z wiaderkami wody między pachołkami, wykazać się umiejętnością trafienia do celu z hydronetki czy udzielić pierwszej pomocy.   Dzieciaki miały okazję do doskonałej zabawy i zaprezentowania swojej sprawności, umiejętności obsługi sprzętu pożarniczego oraz wiedzy dotyczącej ratownictwa medycznego. Wszystkim dzieciom z całych sił kibicowali rodzice, a dorośli strażacy pomagali wszędzie tam, gdzie maluchy same nie dawały rady. Najważniejsza podczas tej imprezy była jednak dobra zabawa dlatego wszystkie dzieci uczestniczące w zawodach zostały jednakowo nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i medalami.

Na wszystkich uczestników zawodów tego dnia czekało także szereg atrakcji. Dzieci mogły usiąść w wozie strażackim i radiowozie policyjnym, pozjeżdżać z dmuchanego zamku, spróbować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Brzeźnicy i pysznego tortu w kształcie węża strażackiego.  Podczas zawodów został zaprezentowany także pokaz jak nie należy gasić palącego się oleju wodą oraz pokaz baniek mydlanych.

Medale i dyplomy  za udział w zawodach otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów. Wręczyli je burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk, burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska, starosta Andrzej Reguła i  dyrektor MOSiR Marta Pawełko- Tokarz.  
„Zawody Małych Strażaków to świetna inicjatywa, która jak tutaj dzisiaj widzimy doskonale integruje lokalne środowisko. Mieszkańcy ziemi dębickiej przybyli tutaj całymi rodzinami. Jestem pełen uznania dla tego co robi Akademia Małego Strażaka z Brzeźnicy ucząc dzieci m.in. udzielania pierwszej pomocy i  rozwijając ich zainteresowania.  Dzieci doskonale się bawią, a jednocześnie zajęcia te  pozytywnie wpływają na ich rozwój fizyczny i zacieśnianie więzi z rówieśnikami”  – mówi burmistrz Mariusz Szewczyk.

 

źródło: UM Dębica