Po 75 latach do Dębicy wróciła polska kawaleria. Zawody jeździeckie i kawaleryjskie to zaledwie przedsmak wielkich emocji jakie towarzyszyły mieszkańcom przez weekend. Na wałach Wisłoki ułani wprawili w zachwyt i dobry nastrój licznie przybyłą publiczność. Kawaleria przybliżyła zebranym historię podczas zrealizowanego z wielkim rozmachem widowiska „Potyczka z Bolszewikami”. Doskonała, kaskaderska na najwyższym poziomie jazda jeźdźców połączona z bogatymi efektami pirotechnicznymi wraz z widowiskowym pożarem drewnianej chaty wprawiły publiczność w zachwyt, która nagrodziła wyczyny kawalerii gromkimi brawami. Na obozowisku kawaleria zaprezentowała broń, umundurowanie i wyposażenie.
Potyczkę z Bolszewikami odtworzyli jeźdźcy z Podkarpackiego Towarzystwa Konnego Szwadronu Podkarpacia oraz statyści ze scen batalistycznych filmu Jerzego Hoffmana „Rok 1920. Bitwa Warszawska”.
[adrotate group="5"]
[adrotate group="10"]






