Historyczna hala sportowa doczeka się remontu – Serwis informacyjny Miasta Dębica

26 maja 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Ponad 2 miliony złotych z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej trafi do budżetu miasta Dębicy na termomodernizację zabytkowej hali sportowej przy ul. Kościuszki w Dębicy. Umowę w tej sprawie podpisał w Warszawie burmistrz Mariusz Szewczyk.

Historyczna hala sportowa doczeka się remontu

Historyczna hala sportowa doczeka się remontu

Historyczna hala sportowa doczeka się remontu

W ramach inwestycji planowane jest m.in. docieplenie ścian, dachu, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej. Zadanie obejmie również remont szatni i sanitariatów, wymianę posadzek, demontaż paneli ściennych, wykonanie nowych tynków, malowanie ścian i sufitów.

– Ogłosiliśmy przetarg na realizację tej inwestycji i chcemy jak najszybciej ruszać z pracami. Wykonawca na zakończenie zadania będzie miał rok – informuje Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy.

Budynek obecnej hali sportowej powstał pod koniec XIX w. Obiekt, do wybuchu II wojny światowej, służył jak kryta ujeżdżalnia dla stacjonujących w mieście pułków kawalerii. Od czasu przejęcia przez miasto koszar 3. Pułku Saperów, hala sportowa jest użytkowana m.in. przez szkoły i kluby sportowe. Podmioty, które korzystały do tej pory z tego obiektu, na czas remontu będą miały zagwarantowane miejsce w innych miejskich halach sportowych.

Źródło: https://debica.pl/historyczna-hala-sportowa-doczeka-sie-remontu/