Gwiazdkowy mecz Siatkówki Kobiet

reklama

 

Wczoraj w hali sportowej Domu Sportu w Dębicy odbył się Gwiazdkowy mecz Siatkówki Kobiet, w trakcie którego wystąpiły drużyny KS DevelopRes SkyRes Rzeszów i Reprezentacji Kamerunu. Nie zabrakło sportowych emocji na najwyższym poziomie, gdyż rzeszowska drużyna jest obecnie wiceliderem Ligi Siatkówki Kobiet, w składzie której występują reprezentantki Polski na czele z Zuzanną Efimienko-Młotkowską i Katarzyną Zaroślińską-Król. Trenerem rzeszowianek jest gwiazda światowej siatkówki Stephane Antiga. Kamerunki natomiast to dwukrotne Mistrzynie Afryki oraz uczestniczki Pucharu Świata, a spotkanie z Developresem w Dębicy jest jednym z etapów przygotowań drużyny do turnieju kwalifikacyjnego Igrzysk Olimpijskich Tokyo 2020. Spotkanie zakończyło się wygraną zawodniczek z Rzeszowa 3:1.

Dla kibiców była to nie tylko doskonała okazja, aby na żywo dopingować znakomite siatkarki, ale również by wesprzeć finansowo dwumiesięcznego Ksawerego ze Stasiówki, który walczy ze złośliwym nowotworem oka. W trakcie spotkania prowadzona była akcja charytatywna przez wolontariuszy z II Liceum Ogólnokształcącego.

Hala Domu Sportu jest w stanie pomieścić 800 osób. Kibiców wczorajszego popołudnia było tam dużo więcej. Wśród kibiców znaleźć można było wielu mieszkańców Stasiówki oraz Wójta Gminy Dębica Stanisława Rokosza.

Organizatorzy: Miasto Dębica, MOSiR Dębica. Partnerem wydarzenia była Gmina Dębica, głównym sponsorem – firma Olimp Labs.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/gwiazdkowy-mecz-siatkowki-kobiet-1312.html