Goście z Ukrainy koncertowali i zwiedzali

reklama

Młodzi artyści ze Snowskiej Szkoły Muzycznej im. Nathana Rakhlina zachwycili publiczność podczas koncertu "W poszukiwaniu świętego Mikołaja" w Domu Kultury w Pilźnie. Po występie goście z Ukrainy odwiedzili m. in. Muzeum Lalek, gdzie odkryli niezwykłe eksponaty oraz poznali tajniki sztuki tworzenia lalek.

Z kolei przedszkolaki z Pilzna zrewanżowały się za koncert, prezentując radosny program artystyczny, w którym chętnie uczestniczyli podopieczni Snowskiej Szkoły Muzycznej.

Przypomnijmy, że w czerwcu radni Rady Miejskiej w Pilźnie podjęli uchwałę o nawiązaniu współpracy partnerskiej pomiędzy Gminą Pilzno a ukraińską Gromadą Sośnica. Co za tym idzie,zobowiązano się do utrzymywania wzajemnych relacji w zakresie m. in.: współorganizowania i współuczestniczenia w działaniach o charakterze społecznym, edukacyjnym, sportowym i gospodarczym; wspierania spotkań dzieci i młodzieży, przedstawicieli organizacji społecznych, grup zawodowych, zespołów twórczych; wymiany informacji ogólnych, w szczególności dotyczących działalności władz lokalnych, oświaty, kultury, promocji, sportu, pomocy społecznej, doświadczeń w rozwiązywaniu problemów mieszkańców, rozwoju rolniczo-gospodarczego oraz wzajemnego promowania partnerów.

 

Źródło: http://pilzno.um.gov.pl/wydarzenia/goscie-z-ukrainy-koncertowali-i-zwiedzali