Gmina Jodłowa w czołówce pozyskujących środki unijne

reklama

Gmina Jodłowa zajęła pierwsze miejsce w powiecie dębickim w pozyskiwaniu dotacji unijnych na oświatę. W latach 2007-2015 było to ponad 140 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca.

To również dało gminie wysokie 30. miejsce w województwie podkarpackim na 109 gmin wiejskich oraz 379. miejsce w Polsce na 1559 takich gmin. Jak mówi Wójt Robert Mucha, dzięki dotacjom na oświatę został wykonany plac zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Jodłowej, utworzony oddział przedszkolny, doposażone zostały oddziały przedszkolne oraz klasy I-III we wszystkich szkołach podstawowych w gminie. Dofinansowane były także zajęcia dodatkowe dla uczniów.

Gmina Jodłowa znalazła się również na podium, jeżeli chodzi o wydatkowanie środków na inwestycje w latach 2014-2016. W powiecie dębickim zajęła 3. prestiżowe miejsce. Średnie wydatki to ponad 493 zł na jednego mieszkańca. To wielki sukces zarządzających gminą Jodłowa samorządowców, ponieważ dużo łatwiej jest pozyskać środki zewnętrzne dużym gminom, a trudniej tym z mniejszą liczbą mieszkańców i niskimi podatkami.

Ranking opracowywany jest przez ogólnopolski miesięcznik samorządowy „WSPÓLNOTA”.