Finał Mistrzostw Polski Juniorek w Piłce Siatkowej Dębica 2018 – LTS Legionovia ze złotym medalem

LTS Legionovia ze złotym medalem. Zawodniczki z Mazowsza pokazały, że nie mają sobie równych w Mistrzostwach Polski Juniorek w Piłce Siatkowej. W tym roku to Dębica została wybrana gospodarzem rozgrywek. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji zmierzyło się osiem najlepszych drużyn w kraju. Zacięta gra, duże sportowe emocje i wysoki poziom. Tak można opisać wszystkie 5 dni zawodów.

Rywalizacja o trzecie miejsce rozegrała się pomiędzy SMS Police a MKS SAN-Pajda Jarosław. Od początku meczu widać było przewagę zespołu z Polic. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Z kolei Legionovia Legionowo tytułu najlepszej siatkarskiej drużyny w krajuzdobyła już po raz czwarty z rzędu. W meczu finałowym zwyciężczynie pokonały Impel również bez straty seta. Zresztą wrocławianki w tym turnieju dwukrotnie musiały uznać wyższość LTS-u.

Miasto Dębica zostało organizatorem mistrzostw decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej. Gorąca atmosfera, jaka panowała na hali oraz pochwały dla organizatorów świadczą o sukcesie imprezy.

Ambasadorami turnieju byli Krzysztof Ignaczak, reprezentant kraju i siatkarski mistrz świata oraz Rafał Buszek, rodzima gwiazda piłki siatkowej. Jak się można było spodziewać, ten sport zespołowy ma wielu sympatyków.

Zawodniczki do gry, oprócz głośnego aplauzu publiczności zagrzewał również tarnowski zespół cheerleaders. MVP, czyli najlepszą siatkarką rozgrywek okrzyknięto złotą medalistkę Zuzannę Górecką z Legionovii. Gospodarzy na parkiecie reprezentowały Aleksandra Krycka, Alicja Węgrzyn oraz Zuzanna Kantor występujące w składzie UKS Szóstka Mielec, która ostatecznie uplasowała się na siódmym miejscu.W ubiegłym roku Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek, w tym roku zawody juniorek. Dębica po raz kolejny pokazała, że potrafi organizować niezapomniane siatkarskie turnieje.

Klasyfikacja końcowa:

 1. miejsce – mistrzynie Polski juniorek 2018: LTS Legionovia Legionowo
  2. miejsce: Impel Wrocław
  3. miejsce: SMS Police
  4. miejsce: MKS SAN-Pajda Jarosław
  5. miejsce: KS Energetyk Poznań
  6. miejsce: Budowlani Łódź SSA
  7. miejsce: UKS Szóstka Mielec
  8. miejsce: UKS Chemik Olsztyn