Ferie w dębickich ośrodkach – Serwis informacyjny Miasta Dębica

07 lutego 2022

Ikonka głośnika

Loading…

Już za tydzień dzieci i młodzież rozpoczną międzysemestralny wypoczynek. Miejskie jednostki postarają się, aby w tym czasie uczniowie się nie nudzili.

Ferie w dębickich ośrodkach

Ferie w dębickich ośrodkach

Ferie w dębickich ośrodkach

Miejski Ośrodek Kultury przygotował zajęcia taneczne, wokalno-teatralne, zajęcia z wyplatania makram oraz warsztaty cyrkowe i recytatorskie. Będą się one odbywać w pierwszym tygodniu ferii w DKiK Śnieżka. W drugim tygodniu Galeria Sztuki MOK zaprasza na zajęcia plastyczne. Miejski Ośrodek Kultury postarał się także, aby w czasie wypoczynku nie brakowało ciekawych propozycji kinowych.

Szczegółowy program „Ferii z kulturą” można znaleźć na stronie MOK-u.

Z kolei Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna od 17 do 24 lutego zaprasza dzieci w wieku od 7 do11 lat na „Zwierzolubne ferie z dębicką biblioteką”. Na uczniów czekać będą różnorodne zabawy i gry edukacyjne oraz zajęcia czytelniczo-literackie. Dzieci będą miały także okazję dowiedzieć się, czym zajmuje się dogoterapeuta i oligofrenopedagog oraz jaką cierpliwością i ciekawością świata musi wykazywać się ilustrator (Pani Gabriela Cichowska), podczas pracy nad książeczkami. W planach spotkań jest także wyjazd na Brzozowe Ranczo.

Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach, w celu zachowania warunków sanitarnych i zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom w feryjnych zajęciach. Organizatorzy informują, że w sytuacji zaostrzenia rygoru epidemiologicznego zajęcia zostaną na ten okres zawieszone.

Atrakcji nie zabraknie także dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Lododisco, boks z olimpijczykiem Andrzejem Rżanym, zimowy Turbo-Kozak oraz pokaz gimnastyki artystycznej. To tylko niektóre propozycje na ferie zimowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zajęcia na obiektach MOSiR-u odbywać się będą od 14 do 27 lutego. Na osoby, które kochają zabawę w wodzie czekać będzie wodny tor przeszkód – AQUATRACK.

Z kolei na hali sportowej odbywać się będą zajęcia sportowe m.in. boks z olimpijczykiem Andrzejem Rżanym, zimowy Turbo-Kozak, tenis stołowy, zabawa w dwa ognie oraz badminton.

Dla miłośników jazdy na łyżwach Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje świetną zabawę 17 lutego. Odbędzie się wówczas Walentynkowe lododisco.

Tradycyjnie w czasie ferii dębiczanie będą mieli okazję podziwiać wyczyny gimnastyczek artystycznych z SGA Bielsko-Biała. Występ ten zaplanowany jest na 21 lutego, na godz. 17:00.

Źródło: https://debica.pl/ferie-w-debickich-osrodkach/