Europejski Dzień Seniora

Z okazji Europejskiego Dnia Seniora, przypadającego na 20 października, pragniemy złożyć  wszystkim Seniorom z głębi serca płynące życzenia długich lat życia w zdrowiu i szczęściu.

Życzymy Państwu, aby dojrzały wiek był czasem aktywnym, pełnym pasji i możliwości, a jednocześnie czasem spełnienia, satysfakcji i poczucia znalezienia właściwego miejsca w życiu.

Cieszymy się, że mieszkanki i mieszkańcy Gminy Dębica w wieku senioralnym tak chętnie angażują się w organizowane przez nas akcje i zajęcia. Niech „Jesień Życia” wypełniona optymizmem i niegasnącym zapałem będzie najlepszym czasem do spełnienia marzeń i zamierzeń.

Państwa doświadczenie, wiedza, czas wolny to wielki potencjał, którego wykorzystanie stanowić może szansę dla innych – młodych, słabszych, zależnych. Tak wiele zależy właśnie od Państwa! Zachęcamy osoby starsze do podejmowania inicjatyw, aktywności w ramach funkcjonujących Klubów Seniora.

Z najlepszymi życzeniami

Wójt Gminy Dębica 

Stanisław Rokosz

oraz

Przewodniczący Rady Gminy

Piotr Żybura

Gmina wychodząc na przeciw potrzebom osób starszych w ramach pracy Centrum Usług Społecznych przygotowała specjalna ofertę -usługi społeczne "Klub Aktywności Lokalnej". W ramach tej usługi przewidzianych jest wiele różnorodnych i atrakcyjnych zajęć tj.:

Pakiety Aktywności:
Nordic walking z instruktorem,
Warsztaty z dietetykiem,
Gimnastyka/taniec,
Panele edukacyjne, warsztaty rękodzieła,
Pikniki integracyjne odbywając e się w każdej z miejscowości gminy
Zajęcia sportowe w wodzie
Wydarzenia gminne
Wyjazdy krajoznawczo– aktywizacyjne
Zajęcia prozdrowotne w Uzdrowisku Latoszyn-Zdrój

Udział w Klubie Aktywności Lokalnej oznacza atrakcyjne spędzenie czasu wolnego w miłej i przyjaznej atmosferze, ciekawe zajęcia, rozwój zainteresowań, nawiązywanie kontaktów, aktywizację.
Zapisy ruszyły!
Zainteresowany prosimy o kontakt z Koordynatorem Indywidualnych Planów Usług Społecznych w Centrum Usług Społecznych Gminy Dębica pod nr-m telefonu: 14 6803335
Projekt „Centrum Usług Społecznych w gminie Dębica – nowa jakość życia mieszkańców” współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacja Wiedza Edukacja Rozwój; Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji; Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym. W ramach tego projektu mieszkańcy z terenu Gminy Dębica mogą skorzystać z bezpłatnych usług społecznych.

Źródło: https://ugdebica.pl/aktualnosci/europejski-dzien-seniora-2913.html