Emocje i rywalizacja na V Otwartych Mistrzostwach Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim

Ponad 50 zawodników, 3 trasy, licznie zgromadzeni kibice i niezapomniane sportowe emocje połączone z rywalizacją. V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC cieszyły się ogromnym powodzeniem. Impreza na Stoku Narciarskim w Stobiernej odbyła się  w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej.

W zawodach mógł wziąć udział każdy. Dzieciaki do lat 6 zmierzyły się na odcinku o długości ok. 200 metrów. Młodzież dała popis swoich umiejętności na dwa razy dłuższej trasie. Dla zaawansowanych kolarzy przygotowano specjalną pętlę z przeszkodami.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrody. Dla najmłodszych sponsorzy przygotowali pakiety upominkowe. Na V Otwarte Mistrzostwa Powiatu Dębickiego w Kolarstwie Górskim w Konkurencji XC w ramach Podkarpackiej Ligi Rowerowej w formule XC zaprosili: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Miasto Dębica, Gmina Dębica, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Dębicki Klub Kolarski „Gryf”, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica oraz Centrum Edukacji Ekologicznej Gminy Dębica.