Dziś Światowy Dzień Zdrowia – podziękujmy za pracę służby zdrowia

reklama

7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) obchodzony jest na świecie Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku święto ma szczególne wymiar. Świat walczy z pandemią COVID-19. Z podziwem patrzymy z jak wielkim poświęceniem służby medyczne na terenie całego kraju oraz naszego miasta i powiatu walczą z niewidzialnym wrogiem. Dlatego zachęcamy do włączenia się w inicjatywę podziękowania pracownikom służby zdrowia za ich walkę o zdrowie i życie Polaków. Punktualnie o godz. 13:00, 7 kwietnia br., zamanifestujmy naszą wdzięczność w ramach akcji „Brawa Dla Was”.

– Pragnę wyrazić słowa najwyższego uznania i szacunku dla wszystkich osób, które pełnią służbę medyczną w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Dziękuję pracownikom dębickiego Zakładu Opieki Zdrowotnej na czele z dyrektorem Przemysławem Wojtysem, lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, ratownikom medycznym, Siostrom Służebniczkom, salowym, sanitariuszom, technikom, kierowcom, farmaceutom, wolontariuszom oraz każdemu kto wspiera działania służb medycznych na terenie naszego miasta i powiatu – mówi burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk. Burmistrz jednocześnie dziękuje pracownikom Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dębicy z dyrektorem Barbarą Więcek, a także Służbom Mundurowym – Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Wojsk Obrony Terytorialnej, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz członkom Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego za ciężką służbę i pomoc mieszkańcom Dębicy.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest od 1950 r. Jego celem jest wskazanie na konieczność zapewnienia wszystkim ludziom dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej oraz zwrócenie uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Źródło: http://debica.pl/aktualnosci/2020/04/swiatowy-dzien-zdrowia-podziekujmy-za-prace-sluzby-zdrowia